PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135169}
7,2 7 133
oceny
7,2 10 1 7133
7,0 10
ocen krytyków
Vera Drake
powrót do forum filmu Vera Drake

znakomity

ocenił(a) film na 10

Świetny film podejmujący poważną kwestię - aborcję... Vera Drake jest uosobieniem wszelkich cnót, dobroci i współczucia..Jest zawsze gotowa nieść pomoc innym... Rozumie kobiety, które poddaja się aborcji... W odróżnieniu od księży, którzy potrafia tylko mówić co dobre, a co złe, polityków (w odniesieniu do współczesności) itd... Im brakuje tego zrozumienia... Myśla egoistycznie - wg mnie aborcja jest złem więc kobiety nie będą mieć prawa do wyboru - ona nie... Po prostu im pomagała...Nie myslała o konsekwencjach...
Trudno do Very Drake odczuwać jakiekolwiek negatywne emocje...robiła to co robiła, ale nie dla pieniędzy, wyrachowania, tylko z czystej dobrocie serca... może i była trochę naiwna, ale to tylko jenda jej wada...
Film zrobiony znakomicie... pełno niedomówień, wątków które na pierwszy "rzut oka" nie maja z kluczowa historia nic wspólnego... znakomita kreacja aktorska głównej bohaterki... polecam:)
P.S.dla prolajfersów ten film będzie po prostu kolejnym narzędziem propagandy feministek, więc im tego filmu nie polecam...

miriam_b

wspaniały opis... robić coś nie myśląc o konsekwencjach, po prostu pomagać... właściwie można w ten sposób rozgrzeszyć niemal każdego bandziora, jeśli karmi ptaki i uśmiecha się do dzieci...

nikky

Dziękuję koleżance powyżej za opinię dla prolajfersów - już miałem obejrzeć na kanalu, a tu koleżanka ubiegła.

ps. a nikkiego to chyba widuję na ff ;)?

miriam_b

wspaniały opis... robić coś nie myśląc o konsekwencjach, po prostu pomagać... właściwie można w ten sposób rozgrzeszyć niemal każdego bandziora, jeśli karmi ptaki i uśmiecha się do dzieci...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones